Polski symulator kosmicznego górnictwa przeszedł bez echa, a zbiera świetne oceny i kosztuje niewiele

Rings of Saturn to mała polska produkcja, która zebrała sporo dobrych ocen.

Rings of Saturn to symulator kosmicznego górnictwa udostępniony jako pełnoprawna produkcja w lipcu tego roku przez małe polskie studio Kodera Software, a wydany przez (również polską) firmę Kurki.games. Gra na Steamie zbiera świetne recenzje – 94% z nich to pozytywne opinie.

Mimo dobrych ocen, Rings of Saturn nie cieszy się zbyt dużą popularnością. W szczytowym momencie (na premierę) gra zgromadziła jednocześnie nieco ponad 800 graczy. Średnia liczba osób na serwerach z ostatniego dnia nie przekroczyła 100.

W Rings of Saturn wcielamy się w kapitana statku wydobywczego. Jego zadaniem jest zbieranie zasobów z okolic tytułowych pierścieni Saturna, które stanowią doskonałe źródło wszelakich minerałów.

Gra oddaje nam do dyspozycji jednostkę wraz z załogą, a jako kapitan będziemy musieli odpowiednio zarządzać jednym i drugim. Na rdzeń mechaniki składają się takie elementy jak:

* eksplorowanie kosmosu w poszukiwaniu zasobów, wydobywanie ich oraz sprzedaż rud,
* modernizacja statku kosmicznego i/lub wymiana go na lepszy model,
* zatrudnianie członków załogi i odpowiednie zarządzanie nimi.

Dodatkowo twórcy zapewniają, że wysoko cenią sobie realizm, gra ma więc w miarę realistycznie odwzorowywać fizykę w próżni, a także bazować na prawdziwych technologiach. Oto fragment jej steamowego opisu:

Nareszcie lasery nie są widoczne bez odpowiedniego skanera, dźwięki nie roznoszą się w próżni przestrzeni kosmicznej, a każda akcja ma równą i przeciwną reakcję. Silniki wyrzucają gaz, który nagrzewa, topi i odpycha obiekty; reaktor jest chłodzony przez przepływający przez niego materiał pędny, a radiatory statku świecą, gdy pompuje się do nich ciepło.

Nie znajdziesz tutaj tarcz energetycznych, teleporterów czy innych kompensatorów Heisenberga. Życie toczy się bez osiągania prędkości światła, blasterów i generatorów grawitacji. Zamiast tego oferujemy reaktory jądrowe, cieplne silniki rakietowe, silniki jonowe i grawitację generowaną przez siłę odśrodkową. Odpowiedni wybór wyposażenia będzie wymagał podjęcia trudnych decyzji, ponieważ nie znajdziesz tutaj „najlepszego” sprzętu, który sprostałby wszystkim potrzebom.

Wszystkie technologie są prawdziwe i nie ma miejsca na technobełkot. Ale nadal jest to gra, przy której będziesz dobrze się bawić.


Gra jest obecnie dostępna na Steamie w przystępnej cenie 14,99 zł. Chociaż można się tego domyślić, to potwierdzamy – produkcja zapewnia polską wersję językową. Jest też kompatybilna ze Steam Deckiem.

Dodatkowo, jeśli chcecie, możecie wypróbować ją za darmo w wersji demonstracyjnej. Twórcy obiecują regularny rozwój tytułu – aktualizacje mają pojawiać się co tydzień, a wiele nowych pomysłów ma pochodzić od społeczności graczy zebranej na Discordzie.

Źródło:
"Qskan" - GRY-OnLine


Klemens
2023-10-02 17:39:02